Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Archiwa

12. 11. 2022 r. Msza święta przez wstawiennictwo o. Antoniego

Łk 18, 1-8 Wytrwałość w modlitwie

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi.
W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: «Obroń mnie przed moim przeciwnikiem». Przez pewien czas nie chciał».
Lecz potem rzekł do siebie: «Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie»”.
I Pan dodał: „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

12. 11. 2022 r. To kolejne nasze spotkanie w kościele św. Józefa w Sandomierzu. Podczas, którego gromadzimy się wraz z gronem parafian, by modlić się przez wstawiennictwo bł. Antoniego Rewery. Dzisiaj to był szczególny dzień, ponieważ towarzyszyło nam dwóch męczenników. Św. Jozafat bp męczennik i nasz Założyciel          bł. Antoni. We Mszy świętej modliliśmy się o kanonizację          o. Antoniego, błogosławieństwo w naszych pracach apostolskich i o powołania do naszego Zgromadzenia. Po Mszy świętej były czytane intencje składane przed obrazem Błogosławionego. Po Błogosławieństwem kończącym nasz udział w Eucharystii można było nabyć nowy nr Naszej Rewerzanki. W niej super tematy. Można przeczytać o Uroczystości, którą obchodziło nasze Zgromadzenie z racji 80. Rocznicy męczeńskiej śmierci Ojca Antoniego, świadectwo powołania s. Pauliny/klaryski i o pracy naszych sióstr, Julii i Agaty. Jak chwalą Pana swoim śpiewem. Miesiąc listopad jest poświęcony wszystkim świętym, dobrze mieć takich Orędowników przed Bogiem. Może dzięki wstawiennictwu poszczególnych Świętych nasze życie ulegnie przemianie i Pan Jezus nie będzie z wyrzutem kierował do nas pytania: „. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? ”

.