Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwa

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – główna uroczystość patronalna Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca 2024 r. przypadła tym razem w czerwcowy I piątek miesiąca. Jak zawsze do obchodu uroczystości w przeddzień miałyśmy ścisły post, a że to był to także I czwartek miesiąca, to Godzina Święta, którą prowadziła s. Serafina Bielecka poświęcona była czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i pięknie wprowadziła nas w piątkowe świętowanie.

W piątek zaś, czyli w dzień Uroczystości, 7 czerwca, centralnym wydarzeniem była Msza św. o g. 7.00 w naszej domowej kaplicy. Mszy św. przewodniczył J. E. Ks. Biskup Edward Frankowski. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca, Msza święta sprawowana była w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, ale Ksiądz Biskup w słowie wstępnym nawiązał do Uroczystości patronalnej i polecił nas wszystkie i całe Zgromadzeniu Sercu Jezusa. Homilia, którą także miał Ksiądz Biskup, poświęcona była tematyce bezgranicznej miłości Pana Jezusa do nas, bo On z miłości stał się człowiekiem, przyjął mękę i śmierć, aby uczynić nas – ludzi dziećmi Bożymi i nas zbawić. Ksiądz Biskup „wykazując” jak bardzo Miłosierne Serce Jezusa nas ukochało przytoczył też kilka fragmentów z Dzienniczka św. Siostry Faustyny.

Po Mszy świętej Ksiądz Biskup wystawił nam Najświętszy Sakrament i odmówił Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a adoracja trwała do Godziny Miłosierdzia. Po zakończeniu Liturgii Ksiądz Biskup udał się z siostrami do refektarza na świąteczne śniadanie i rekreację, choć ta była dość krótka, gdyż i Celebransa i Siostry wzywały zwyczajne codzienne obowiązki.

Serce Jezusa, któreś tak bardzo ukochało ludzi, zmiłuj się nad nami, nad naszą Ojczyzną i nad całym światem! A nasze Zgromadzenie, któremu z woli Ojca Założyciela słodko patronujesz, obdarz nowymi powołaniami.

s. Klara

.