Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

sierpień 2023
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Czas “pustyni”. 20 – 26. 08. 2023 r. Druga seria rekolekcji.

Dlatego (zwabię) ją i wyprowadzę na pustynię i przemówię do jej serca.                           (Oz 2, 16 )

Czas wakacji jest czasem łaski, w którym możemy dostrzec piękno przyrody, która prowadzi nas do wielkiej wdzięczności za dar Jego Miłości.

W dniach 20-26 sierpnia w Sandomierzu odbyła się trzecia tura rekolekcji prowadzona przez O. Mateusza OFM Conv. Dla wielu Sióstr jest to czas pustyni, zatrzymania się nad Miłującym Oblubieńcem, wsłuchując się w Jego Słowo i nieustannym odkrywaniem Jego woli.  Już na początku Ojciec przypomniał nam, że od chrztu świętego jesteśmy wezwani do świętości. „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty”, Pan Bóg nasz. ( Kpł 19, 2 )                  Jest to zaproszenie na drogę doskonałości, do szczęścia, które z każdą chwilą naszego życia możemy realizować. Jako wzór postępowania, Ojciec ukazał nam postacie biblijne takie jak: Maryja, św. Tomasz, Maria Magdalena, św. Mateusz, Rut oraz Gedeon, którym Bóg umacniał i ożywiał nadzieję.            Wielką łaską w przyjmowaniu i wsłuchaniu się w głos Boga było milczenie. W skupieniu trwając przed Panem otwierałyśmy swe serca na światło i moc Słowa Bożego. W sposób szczególny spotkałyśmy się z kochającym i miłosiernym Ojcem podczas adoracji jak również podczas sakramentu pokuty i Eucharystii.

Dużą pomocą w przeżywaniu rekolekcji byłą posługa Sióstr w kuchni, które dbały o wzmocnienie naszego ciała. Naszą modlitwą wynagradzałyśmy ich trud i poświęcenie. Ten święty czas ćwiczeń duchowych jest dla nas błogosławieństwem i umocnieniem na dalszy czas posługi ewangelicznej w parafiach do których Bóg nas posłał.

Zwieńczeniem rekolekcji była dziękczynna Msza święta jubileuszowa  60 – l. konsekracji zakonnej s. Beaty. Modlitwą ogarniałyśmy również zmarłą s. Zofię, która przeżywałaby 75 – lecie ślubów zakonnych, a którą Pan w czerwcu powołał do siebie. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za dar życia, powołania i ofiarnej służby Sióstr Jubilatek w Zgromadzeniu Córek św. Franciszka.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz a wspólnie koncelebrowali, ks. kan. Dariusz i nasz ks. kapelan ks. kan. dr Władysław.           W kazaniu o. Mateusz przypomniał nam, że Maryja broni Jasnej Góry. Czego broni Panna Maryja? Sprawy codzienne często my bronimy, dobrego słowa, swojego wizerunku, lecz nie każde nasze działania są Boże. Jest ważne by rozeznać, które sprawy są Boże, by doświadczyć pomocy, obrony Maryi. W Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej Maryja wzywa nas „Uczyńcie wszystko co powie mój Syn. Zadaniem na dziś jest słuchanie Jej Syna. Jako ludzie Kościoła mamy stać się „uszami świata” i oczekiwać na to co On będzie mówił.

                                                                   Siostry rekolektantki

.