Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

sierpień 2023
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwa

Modlitwy u bł. Ojca Antoniego

Ósmy już w tym roku dzień naszych modlitw ku czci Ojca Założyciela – Bł. Antoniego Rewery w kosciele św. Józefa w Sandomierzu przypadł w sobotę 12 sierpnia. 
Mszy świętej przewodniczył Ks. Kan. Jerzy Kubik, pochodzący z tej właśnie Parafii, a obecnie, jakoże jest już na emeryturze, zamieszkuje w domu rodzinnym na terenie Parafii. 
Ksiądz Kanonik podkreślając wielkość duchową Ojca Antoniego zachęcił całe zgromadzenie liturgiczne do ufnego przedstawienia Bogu próśb za Jego przyczyną. A Siostry tu  obecne – powiedział – są przedstawicielkami wszystkich Sióstr i całego Zgromadzenia założonego przez Błogosławionego Proboszcza tej Parafii. 
Siostry jak co miesiąc podjęły posługę liturgiczną: s. Halina była lektorką, psalm wykonała s. Michaela, a modlitwę wiernych s. Klara. 
Dzisiaj przed południem weszła na Jasną Górę Pielgrzymka piesza diecezji sandomierskiej, a w gronie pielgrzymujących była nasza Przełożona Generalna m. Victoria Kwiatkowska oraz Przełożona Domu  Ekonomka Generalna s. Marzena Wągrodzka. Wśród intencji modlitewnych było także wezwanie dziękczynne za dar tej pielgrzymki i osoby w niej idące. Jeszcze na pielgrzymiej trasie, z Pielgrzymką Radomską trudzi się Wikaria Generalna s. Urszula Kuźnia i Przełożona Domu na Gołębiowie s. Mariola Jakubiak. Ta Pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę 13 sierpnia. 
Intencje szczegółowe za Pielgrzymów i wiele innych były odczytane przez Księdza Celebransa przy Obrazie Bł. Antoniego. A potem Ksiądz Jerzy podziękował zgromadzonym za wspólną modlitwę i wszystkich pobłogosławił. 
Tęsknym sercem czekamy już na modlitwy u Ojca Antoniego w dniu 12 września i wtedy będzie także nowy numer “Rewerzanki”. 
Ojcze Antoni, wspieraj nas – swoje Córki i wszystkich, którzy gromadzą się z nami na te piękne chwile modlitwy “u Ciebie”.
                                                                        s. Klara
 
 
 
 
 

.