Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Uroczystość patronalna św. Franciszka Serafickiego

Wczorajsze świętowanie 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Ojca Założyciela – bł. Antoniego Rewery spowodowało, że poranek we Wspólnocie Domu Generalnego w Uroczystość św. Franciszka Serafickiego (4 października 2022 r.) miał niecodzienny charakter. Innymi słowy – było bardzo uroczyście.

 

Mszę św. w kaplicy o godz. 7.00 sprawowało sześciu Celebransów. Liturgii przewodniczył O. Grzegorz Moj CSsR z Torunia, a koncelebrę tworzyli: kapłani goście – Ks. kan. Janusz Wojtyla z Częstochowy, Proboszcz Parafii, gdzie mieszkają nasze Siostry, O. Łukasz Kopeć OFMCap, Proboszcz Wspólnoty Sióstr z Bytomia oraz kapłani z Sandomierza: Ks. prał. Jerzy Siara, Ks. prał. Jacek Beksiński i Ks. kan. Władysław Gwóźdź, nasz ksiądz kapelan.

 

Homilię wygłosił Ojciec Grzegorz. Komentując pięknie Ewangelię z dnia „Jezus w gościnie u Marty i Marii (Łk 10, 38-42), przypomniał nam, że najważniejsza jest miłość i wszystko co czyni dla Boga oraz dla bliźnich powinno opierać się na miłości. Kontemplacja, zasłuchanie, praca, każda zwykła krzątanina jest piękna i wartościowa jeśli jest czyniona z miłości. Nie zawsze jest to łatwe, ale musimy oczyszczać nasze intencje i unikać wszelkiej pretensjonalności. Jezus nas kocha i jedyne czego od nas oczekuje, to właśnie miłości. „Przestań się martwić, jeśli jest miłość” pisał ks. Twardowski!

We Mszy św. oprócz członkiń Domowej Wspólnoty uczestniczyły też Siostry z Częstochowy i Bytomia, a S. Faustyna, organistka w kościele św. Pawła, po zakończeniu posługi w swojej świątyni, przybiegła do kaplicy, by ubogacić naszą Liturgię śpiewem i grą na organach.

Po zakończonej liturgii, wszyscy uczestnicy, Goście i Siostry, udali się do refektarza. A że w naszym Domu mamy w październiku kilka Solenizantek, to śniadanie zaczęło się od imieninowych życzeń dla dwu pierwszych spośród nich: S. Franciszki i S. Faustyny. Kończąc składanie życzeń Solenizantkom, M. Victoria podziękowała raz jeszcze wszystkim za przybycie do Sandomierza i udział w uroczystości oraz dzisiejsze wspólne świętowanie. Na ręce Przełożonej Domu S. Ekonomki Generalnej Marzeny podziękowała też Siostrom za trud włożony w przygotowania i wykonane prace. Ze strony S. Przełożonej Marzeny popłynęły słowa gratulacji i wdzięczności dla Matki za tak piękną jubileuszową uroczystość.

Radości siostrzanej tego poranka nie było końca, bo na śniadanie dołączyli do nas jeszcze: J. E. Ksiądz Biskup Edward Frankowski i Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR. Będzie więc czym się radować przez cały dzisiejszy świąteczny dzień. „Pokój i dobro” niech promieniują w nas.

                                                                          s. Klara


.