Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwa

Uroczystości rocznicowe w Samborcu

    W niedzielę 2 października, w Święto Aniołów Stróżów, M. Victoria Kwiatkowska i grupą Sióstr udała się do Samborca, miejsca urodzenia Ojca Założyciela, by wziąć udział w uroczystościach 80. Rocznicy śmierci naszego Ojca Antoniego oraz Jego Siostrzeńca – bł. Władysława Miegonia. Mszy świętej w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej o godz. 9.00 przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztofa Nitkiewicz, a w koncelebrze był też Ksiądz Proboszcz.
   

Msza święta w Samborcu

 Ksiądz Biskup wygłosił także homilię, podkreślając, że Ci dwaj Męczennicy, choć byli kapłanami i oddali życie w czasie wojny, zamęczeni w jednym obozie koncentracyjnym, mogą być i są dla nas wspaniałym przykładem życia wiarą oraz służby bliźnim. Każdy inaczej, bo bł. Antoni, jako wybitny duszpasterz, dostojnik kościelny i wielki społecznik, a bł. Władysław, jako żołnierz i kapelan marynarki wojennej, to jednak żyli prawdą i miłością, kochali miłością bez granic Boga, Ojczyznę i ludzi. Dla Chrystusa i dla bliźnich ponosili wiele wyrzeczeń oraz cierpienia i nie cofnęli się przed największą ofiarą, jaką jest oddanie życia za drugiego człowieka.

 Siostry przywiozły że sobą najnowszy numer “Rewerzanki” oraz obrazki i foldery o czym M. Victoria poinformowała  zgromadzonych  i zachęciła         do lektury  naszego pisma,

Msza święta w Samborcu

 ale też do modlitwy o kanonizację Błogosławionych. Do gorliwej modlitwy o rychłą kanonizację i wyproszenie cudu, który jest konieczny do kanonizacji męczennika, zachęcał też gorąco na koniec Mszy świętej Ksiądz Biskup Ordynariusz. Matka i Siostry odjeżdżały z Samborca uradowane uroczystością, wdzięczne Bogu i Parafii za istnienie pamięci o Ojcu Antonim w Jego miejscu urodzenia, chrztu i wzrastania. Takie to ważne i piękne i może być zachętą dla każdej katolickiej rodziny, by żyć wiarą i miłością, kształtować w dzieciach cnoty religijne, by następne pokolenia mogły z dumą i pobożnością czcić swoich przodków, jako świętych.                Bohaterowie dzisiejszego wydarzenia to Wujek i Siostrzeniec. Niech będą dla nas i dla wszystkich rodzin świetlanym wzorem “życia z Bogiem i dla Boga”, jak często to podkreślał bł. Antoni Rewera.                                     

                                                                           S.Klara
 
 

.