Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

wrzesień 2022
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwa

Modlitwa „u bł. Ojca Antoniego” 12 września 2022 roku

Jak każdego 12. dnia miesiąca, tak i w poniedziałkowy wieczór 12 września br., w liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny, modliłyśmy się w kościele św. Józefa za przyczyną naszego Ojca Założyciela – bł. Ks. Antoniego Rewery w różnych naszych potrzebach oraz o rychłą Jego kanonizację, by wierni całego Kościoła, nie tylko sandomierzanie mogli przyzywać Jego wstawiennictwa i uczyć się od niego wierności Bogu i praktykowania w stopniu heroicznym cnoty prawdomówności.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Mariusz Góra, nowy ksiądz wikariusz w świętojózefskiej Parafii, a towarzyszli: ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa i ks. Stanisław Tylus, dyrektor administracyjny seminarium duchownego.                                                       Liturgię, już tradycyjnie, miały Siostry. Modlitwę wiernych tym razem przygotowała nasza Matka Victoria Kwiatkowska.

W intencjach odczytanych po Mszy św. przy wizerunku Ojca Antoniego oprócz tych za Zgromadzenie i o powołania, było dużo próśb od turystów nawiedzających świątynię oraz kryptę ze zwłokami świątobliwej szlachcianki Morsztynównej.

 

 

 

 

 

 

 

    Po zakończonej Mszy św. wierni z wielką radością przyjęli nowy, powakacyjny numer miesięcznika “Rewerzanka”. Warto dodać, że wierni wychodzący ze świątyni nie widząc na stoliku z prasą nowych numerów-egzemplarzy w lipcu i sierpniu, byli szczerze zaniepokojeni i pytali sióstr, czy aby na pewno pismo będzie się nadal ukazywało. Miło nam i życzymy miłej lektury. 

                                             s. Klara

 

 

 

 

 

.