Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Kalendarz

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archiwa

Duch Święty Ożywiciel

       Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej zaprasza nas, byśmy zanurzyli się i odnowili w oceanie Bożej Miłości. On jest Tym, który łączy nas z Ojcem i Synem. Dzięki Duchowi Świętemu mamy przystęp do Ojca i lepiej możemy poznać drugą Osobę Trójcy Świętej, Jezusa Chrystusa.

    W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     Wylanie się darów Ducha Świętego było możliwe, tylko dzięki Śmierci Jezusa na Krzyżu i Jego Zmartwychwstaniu. To przez tę tajemnicę całkowitego oddanie się Jezusa Ojcu dokonało się w pełni objawienie Bożej Miłości, uosobionej w Duchu Świętym. ( J 7, 37-39)                                          Dzięki wylaniu się darów Ducha Świętego, Apostołowie mogli z mocą i bez lęku głosić o Jezusie Zmartwychwstałym i tym samym budować Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół. Taki Kościół , to nie budynek wzniesiony przez ludzi, ale wszyscy Ci, którzy przyjęli Chrzest Święty. Wspólnoty chrześcijańskie w sposób szczególny  otrzymują od Ducha Świętego dary i charyzmaty, które sprawiają, że mówią językami, prorokują, medytując Słowo Boże i dokonują cudów. Duch Święty sprawia, że uczniowie nie zamykają się w sobie, często przechodzą różne próby i cierpienia, by jeszcze bardziej zjednoczyć się z Chrystusem. Tutaj z pomocą przychodzi Duch Święty, zsyłając swoje dary:    dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.                                                                                          Działa On w każdym ludzkim sercu.                                                            W przeciwieństwie do darów, które są udzielane w różnym stopniu, są owoce będące wyłącznym dziełem Ducha Świętego, wypływające ze współpracy łaski z wolnością człowieka i są jedne i te same dla wszystkich.     Owoce Ducha Świętego to: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wielkoduszność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość i czystość.                                                 Takimi cechami wyróżniali się, zdecydowanie ludzie święci. I do takich osób należy także nasz Ojciec Założyciel bł. ks. Antoni Rewera. W naszym Zgromadzeniu, 3.06. rozpoczęła się nowenna. 12. 06. będziemy obchodziły Święto naszego Ojca Założyciel, męczennika Dachau. W tym dniu warto prosić świętych o potrzebne łaski modlitwą odnoszącą się bezpośrednio do Nich.      

Boże, któryś błogosławionego kapłana Antoniego ubogacił niezwykłymi cnotami, w szczególności umiłowaniem prawdy i ewangelicznej prostoty, gorliwością duszpasterską oraz męstwem w cierpieniu dla Imienia Twego, spraw, abyśmy za Jego wstawiennictwem otrzymali to, o co Cię pokornie prosimy. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

.