Wiadomości KAI

Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Modlitwa „u bł. Ojca Antoniego” 12 stycznia 2022 roku

Dwunasty dzień miesiąca, tym razem stycznia, czyli już w nowym 2022 roku. I jak każdego dwunastego od ponad dwudziestu lat, udałyśmy się do kościoła św. Józefa, by modlić się za przyczyną naszego Ojca Założyciela – bł. ks. Antoniego Rewery. Na Mszy św. nie zabrakło też Parafian i stałych uczestników nabożeństwa – czcicieli Błogosławionego Antoniego.

Mszę świętą sprawowało trzech celebransów: wikariusz generalny diecezji sandomierskiej i proboszcz parafii w jednej osobie – ks. Jerzy Dąbek, ks. Bartłomiej Krzos i ks. Paweł Lasek, który przewodniczył tej koncelebrze. Wśród intencji nie zabrakło oczywiście modlitwy dziękczynnej za osobę i dzieło bł. Antoniego oraz o błogosławieństwo Boże w posłudze apostolskiej i dar nowych powołań do naszego Zgromadzenia. Podobne intencje były polecane Bogu za pośrednictwem bł. Antoniego „sandomierskiego Franciszka” po zakończeniu Mszy św., ale tu doszły jeszcze m. in. prośby o nawrócenie, błogosławieństwo dla rodziny, o zdrowie i moc w cierpieniu, o miłość w rodzinie oraz o światło Boże w pracy duszpasterskiej dla kapłanów z parafii.

Wychodząc ze świątyni można było nabyć „Nr1/RokVIII/Styczeń 2022” miesięcznika „Rewerzanka”. Jak dobrze, że ona jest! Myślę, że warto rzucić okiem na jej łamy, a tam … Najpierw o Najświętszym Imieniu Jezus, bo w styczniu Pan Jezus ma Swoje Imieniny. W styczniu też wspominamy rocznicę urodzin naszego Błogosławionego, bo ks. Antoni Rewera ur. się w styczniu, w sam dzień Objawienia Pańskiego. To było dokładnie 153 lata temu! Jedna z sióstr wypisała Ojcu Antoniemu na tę okazję specjalną laurkę, a siostra redaktor Emilia zamieściła dwa wiersze o Ojcu Antonim. Jeden Młodej czcicielki o „Bohaterze z Samborca”, a drugi nieodżałowanego śp. P. Andrzeja Gacha, czciciela Ojca i niestrudzonego pielgrzyma, także śladami ks. Rewery do Sulisławic. I jeszcze rzecz o nawróceniu. Nawrócenie widziane oczyma s. Wiesławy, ale w oparciu o przemyślenia Ojca Rewery. Są też na tych łamach świąteczne wspomnienia z naszej Wspólnoty. Dużo treści, ale mamy długie zimowe wieczory … więc życzę miłej lektury. W modlitwie o wspomagających druk Rewerzanka 1/2022 zawsze pamiętamy i także o czytelnikach, więc chyba tym bardziej warto.

s. Klara

 

.