Wiadomości KAI

Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Uroczystość imieninowa naszej Matki Victorii

Uroczystość imieninowa M. Victorii

Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego

W wigilię Wigilii Bożego Narodzenia, podobnie jak rok temu, w naszej sandomierskiej Wspólnocie miała miejsce uroczystość – Dzień Imienin naszej Matki Generalnej Victorii.

Mszy św. o poranku w zakonnej kaplicy przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Edward Frankowski, a w koncelebrze towarzyszyli: ks. dr Jacek Beksiński i ks. dr Władysław Gwóźdź – kapelan. Ksiądz Biskup na początku Mszy św. wezwał zgromadzonych do żarliwej modlitwy w intencji Czcigodnej Solenizantki, która wzięła na siebie odpowiedzialne i ciężkie brzemię kierowania Zgromadzeniem. Nawiązując do etymologii Imienia „Wiktoria” – zwycięska, zwyciężająca, życzył Matce, ale i wszystkim Siostrom, całemu Zgromadzeniu, codziennych zwycięstw w walce o pokój i dobro we współczesnym świecie, w boju o prawdę Ewangelii i życie Boże w tych, do których Bóg Siostry posyła.

W homilię nawiązującą do czytań z dnia, którą wygłosił Ksiądz Kapelan, wkomponowane były także życzenia dla naszej Matki, a szczególnie opieki i bliskości Matki Najświętszej. Serdeczne życzenia dla Matki popłynęły także od ołtarza, przed błogosławieństwem, z ust Jego Ekscelencji.

Dalsza część świętowania miała miejsce w zakonnym refektarzu, gdzie piękne życzenia złożyła najpierw Przełożona Domu, S. Radna Marzena Wągrodzka, a potem przy śpiewie „Oto jest dzień” czyniły to wszystkie Siostry.

Dzień Imienin Matki Przełożonej Generalnej, to takie małe święto dla całej Wspólnoty. Pamięć o Drogiej Solenizantce i swoją życzliwość będą wyrażały Siostry przez cały dzień adorując Najświętszy Sakrament i modląc się w Matki intencjach.

Życzymy Matce Victorii obfitości Bożych darów i dobrego świętowania, które niech prowadzi na wyżyny duchowe i do głębokiego przeżycia Tajemnicy Bożego Wcielenia.                                                         s.g. s. K.

.