Wiadomości KAI

Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Życzenia Bożonarodzeniowe

Nie można pomyśleć Adwentu bez Najświętszej Panienki,

bez Tej, która nam dała Mesjasza oczekiwanego przez ludzkość

w rzeczywistym adwencie, który przed Bożym Narodzeniem

trwał długie tysiąclecia. I jakże odbija Jej dostojna i przemiła postać

od ponurych mroków grzechu i zepsucia obyczajów,

które ciążyły przez tysiące lat zanim przyszedł

na świat Jezus Chrystus”, (Bł. Antoni Rewera).

            Świętując tegoroczne Boże Narodzenie pragniemy po raz kolejny spojrzeć z ufnością na Matkę Najświętszą „nad Dzieciątkiem pochyloną” i uradować się z przyjścia na ziemię Zbawiciela świata. Bóg litując się nad ludzkością pogrożoną w mrokach śmierci zechciał w niewypowiedzianym miłosierdziu swoim, dać jej umiłowanego i jedynego swojego Syna.

            Wielbiąc Ojca Niebieskiego za ten wspaniały dar Jego miłości – dar Wcielenia Bożego Syna, pragniemy otoczyć świąteczną modlitwą wszystkich Gości na naszej stronie i życzyć obfitych darów łaski, miłości i pokoju.

Radość świętowania i nadzieja płynąca z Tajemnicy Bożego Narodzenia, niech będzie zadatkiem nowych sił i nadziei w nadchodzącym Roku Pańskim 2022. W wiernym trwaniu przy Chrystusie i Jego Kościele, niech nas wspomaga wstawiennictwo Świętej Bożej Rodzicielki. Nasz Ojciec Założyciel zachęcał: „Przypominajmy sobie Jej wiarę w Opatrzność Bożą w przeróżnych okolicznościach; przypomnijmy sobie Jej zaparcie siebie w Betlejem, Egipcie i Nazarecie; pomyślmy o Jej delikatnej miłości bliźniego u Elżbiety i w Kanie Galilejskiej; wreszcie pomnijmy na Jej cierpliwość w znoszeniu tylu cierpień” (bł. Antoni). Będziemy prosić o łaski i opiekę także naszego bł. Ojca Antoniego, którego 80. rocznica męczeńskiej śmierci przypada w 2022 roku.

Niech Boże Dzieciątko hojnie Wam błogosławi w czas Świąt i w codziennym trudzie.

 

Z darem świątecznej modlitwy

     Victoria Kwiatkowska

                                                           z całym Zgromadzeniem

                                                    Córek św. Franciszka Serafickiego

.