Wiadomości KAI

Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

12. 12. 2021r. bł. ks. Antoni módl się za nami

III Niedziela Adwentu –  Gaudete.

W kościele katolickim nazwa Gaudete, jest znaczeniem III Niedzieli Adwentu co znaczy, radość z przyjścia Chrystusa. W tym dniu jest używany różowy kolor ornatu a nie jak w inne dni Adwentu, fioletowy. Teksty czytań w tym dniu mówią o radości z przyjścia Chrystusa i który przyniesie odkupienie. 

I czytanie:

(So 3,14–18a)
Wyśpiewuj, Córo Syjońska, podnieś radosny okrzyk, Izraelu! Ciesz się i wesel z całego serca, Córo Jeruzalem! Pan oddalił wyroki na ciebie, usunął twego nieprzyjaciela; Król Izraela, Pan, jest pośród ciebie, już nie będziesz bała się złego. Owego dnia powiedzą Jerozolimie: „Nie bój się, Syjonie! Niech nie słabną twe ręce!”. Pan, twój Bóg jest pośród ciebie, Mocarz, który daje zbawienie. On uniesie się weselem nad tobą, odnowi swą miłość, wzniesie okrzyk radości, jak w dniu uroczystego święta. 

A Ewangelia, co mówi?

(Łk 3,10–18)
Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: „Cóż mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie”. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.

      Dziś o dobre przygotowanie na przyjście Pana, jak co miesiąc, modliliśmy się w kościele św. Józefa w Sandomierzu podczas Mszy św. o godz. 18. 00.  Nasze przygotowanie możemy zweryfikować z Rewerzanka 12 2021. Mamy podane przykłady, świadectwa z których możemy skorzystać, ale też mamy, podany w Ewangelii przykład życia Jezusa, który przyszedł by wypełnić wolę Ojca. 

Starajmy się więc szukać woli Ojca w naszym życiu, w trudnych i radosnych chwilach każdego dnia. W tym naszym szukaniu, niech towarzyszy nam Matka Najświętsza, bo Ona jest Królową adwentu i to Ją prośmy by była nam przewodniczką. 

.