Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

50. rocznica Urodzin Matki Generalnej Victorii Kwiatkowskiej

  W drugim dniu Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan, w liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz św. Henryka, nasza Rodzina zakonna przeżywała także miłą jubileuszową uroczystość. Dzień 19 stycznia bowiem, to także dzień przyjścia na świat w dalekim od Sandomierza Szczecinie, Kasi Kwiatkowskiej, czyli naszej Przełożonej Generalnej Matki Victorii Kwiatkowskiej.
W 50. Rocznicę tegoż wydarzenia Mszę świętą w intencji Złotej Jubilatki sprawował J. E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski, a towarzyszyli w koncelebrze: osobisty Sekretarz ks. dr Wojciech Kania i kapelan Wspólnoty Domu generalnego – ks. Kan. dr Władysław Gwóźdź. Przywołując postać Patrona dnia, św. Józefa Sebastiana oraz Ojca Założyciela, bł. kapłana Antoniego, okolicznościową homilię wygłosił Ksiądz Biskup. Komentując Słowo Boże z Ewangelii, Ksiądz Biskup przypomniał Siostrom jak ważne jest czuwanie oczu i serca, by nie przeoczyć bliźniego w potrzebie.
Otaczając Matkę Generalną modlitwą, w tym pięknym Dniu 50. Urodzin, Siostry pamiętały także o Solenizancie z Radomia, J. E. Księdzu Biskupie Henryku Tomasiku, który 4 stycznia ukończył 75 lat i przeszedł na emeryturę. Nie zabrakło także modlitwy o jedność chrześcijan oraz o dar nowych powołań.
Cały ten Dzień był promienny modlitwami, życzliwością dla Matki – Złotej Jubilatki, ale też radością z możliwości goszczenia w Domu Zgromadzenia Dostojnego Gościa – Biskupa Krzysztofa, który po szczęśliwym przebyciu choroby w czasie Adwentu, teraz może w miarę powrotu sił znowu sprawować pasterską posługę wśród Diecezjan.
Po tak uroczystym i radosnym Dniu we Wspólnocie, wypada nam tylko tęsknie oczekiwać na inne miłe tej podobne uroczystości. Już wkrótce będziemy świętowały 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, a 24 lutego 2021 r. najstarsza w Zgromadzeniu Siostra – S. Zofia Wróbel, będzie wspominać 94. Rocznicę swoich Urodzin.
Otulając Naszą Matkę Victorię siostrzanymi modlitwami, życzymy na każdy nowy dzień życia i posługi Zgromadzeniu, zdroju łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa. Plurimos annos!
                                                                                                                s. K. – sekr. gen.

.