Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Dzień Życia Konsekrowanego

W wigilię święta Ofiarowania Pańskiego obchodzono w Diecezji Sandomierskiej Dzień Życia Konsekrowanego.

       Spotkanie osób konsekrowanych pracujących w Diecezji Sandomierskiej odbyło się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Mszy świętej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, a wraz z nim Eucharystię koncelebrowali: ks. Leon Siwecki, wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, ojcowie zakonni oraz przybyli księża.

W homilii Biskup Nitkiewicz podziękował osobom konsekrowanym za to, że są bogactwem Kościoła sandomierskiego, będąc zarazem – przez swój ewangeliczny radykalizm – zapowiedzią pełni czasów w Królestwie Niebieskim. 

         Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych odbył się obrzęd włączenia w poczet dziewic konsekrowanych Pani Teresy Tomczyk. Następnie przyjęła ona z rąk biskupa symbole poświęcenia się Bogu: obrączkę – znak zaślubin z Chrystusem oraz brewiarz – narzędzie osobistego uświęcenia przez modlitwę.

       Podczas uroczystości osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby oraz przyrzeczenia zakonne i na ręce biskupa Nitkiewicza złożyły zapalone świece – znak swojego oddania Bogu i gotowości służenia wspólnocie Kościoła.

.