Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Marsz ,,wszystkich świętych” ulicami Sandomierza

      W Sandomierzu odbył się – już po raz trzeci – Marsz Świętych. Ponad 300 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, przebranych za świętych i błogosławionych, przeszło ulicami miasta.

Organizator Marszu – ks. Marcin Grzyb mówił, że ,,Wielcy święci, których czcimy wyniesionych na ołtarze, byli ludźmi żyjącymi codziennymi problemami, zmagającymi się z trudnościami. To co ich wyróżniało, to wielkie zaufanie Panu Bogu. Świętość jest dana jako życiowe zadanie dla każdego ochrzczonego. Poprzez ten marsz, dzieci chcą przypomnieć innym o aktualności tego zadania, ale i same chcą wpatrywać się i naśladować konkretnych świętych.

– Takim bardzo bliskim naszym orędownikiem jest błogosławiony ks. Antoni Rewera z Sandomierza. On uczy nas mówienia prawdy i bycia odważnym. W szkole uczyliśmy się, że on nigdy nie skłamał i został zamęczony w obozie koncentracyjnym – podkreślał Krzysztof, przebrany za bł. ks. Rewerę.

        W kościele św. Józefa młodzież, dzieci i opiekunowie wysłuchali konferencji ks. Szymona Brodowskiego, ojca duchownego sandomierskiego seminarium. Natomiast na zakończenie marszu zorganizowano Bal Świetych, który poprowadziła młodzież na Placu św. Wojciecha.

.