Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

“nieznani żołnierze wielkiej sprawy Bożej”

       

     Jan Paweł II wiele razy, przy różnych okazjach zachęcał nas, byśmy pamiętali o męczennikach XX wieku, ,,którzy oddali życie za wiarę w obozach koncentracyjnych. Przyszedł teraz czas przypomnienia tych wszystkich ofiar i oddania im czci należnej. «A są to często męczennicy nieznani, jak gdyby “nieznani żołnierze wielkiej sprawy Bożej”. I dobrze, że się o nich mówi na ziemi polskiej, bo ta ziemia zaznała wyjątkowego udziału w tej współczesnej martyrologii… Oni wszyscy dali świadectwo wierności Chrystusowi pomimo przerażających swoim okrucieństwem cierpień. Krew ich spłynęła na naszą ziemię i użyźniła ją na wzrost i na żniwo. Wydaje ona owoc stokrotny w naszym narodzie, który wiernie stoi przy Chrystusie i Ewangelii. Trwajmy nieustannie w jedności z nimi. Dziękujmy Bogu, że zwycięsko przeszli przez trudy: «Bóg (…) doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę» (Mdr 3, 6). Oni stanowią dla nas wzór do naśladowania, z ich krwi winniśmy czerpać moce do codziennej ofiary, jaką mamy składać Bogu z naszego życia. Są dla nas przykładem, byśmy tak jak oni odważnie dawali świadectwo wierności Krzyżowi Chrystusa”.

         

      Uwielbiając miłosiernego Ojca w niebie za to, że dał Ludowi Bożemu na polskiej ziemi, na nasze czasy, możnych Orędowników i żywe wzory, jak zwyciężać w Chrystusie, przyzywaliśmy dziś z ufnością – w modlitwie różańcowej i na Mszy św. o godz. 18.00, w parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu – wstawiennictwa bł. ks. Antoniego Rewery z grona 108 męczenników drugiej wojny światowej. Szczególnie prosiliśmy się o powołania do Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego, dar kanonizacji Ojca Założyciela oraz modliliśmy się w różnych intencjach, które zostały wypisane na kartkach i przedstawione w modlitwie na zakończenie Eucharystii. Wyrażając wdzięczność Bogu za dar Męczenników, którzy oddali życie w obronie wiary i Ojczyzny.

Dziś również, jak każdego 12 – ego dnia miesiąca, można było nabyć kolejny numer miesięcznika Rewerzanka, poświęcony błogosławionemu Męczennikowi II wojny światowej – ks. Antoniemu Rewerze.

 

.