Liturgia Słowa

Multimedia

Kategorie

Życzenia

+ Alleluja!

„Każdego roku, za pośrednictwem Kościoła,

który jest naszą Matką, Bóg pozwala swoim wiernym

radośnie oczekiwać Świąt wielkanocnych (…)

W ten sposób, od Wielkanocy do Wielkanocy

możemy podążać do pełni zbawienia, które otrzymaliśmy

dzięki Tajemnicy paschalnej Chrystusa”.

                                               (Ojciec Święty Franciszek)

 

 

         Nadszedł ten piękny i uroczysty czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pragnę wszystkich naszych Gości zapewnić o serdecznej siostrzanej modlitwie i złożyć wszystkim najlepsze życzenia.

         Zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią, Jego Miłość „aż do końca”, Jego nieskończone Miłosierdzie i wysłużony przez Krzyż dar zbawienia, niech będzie dla wszystkich wierzących źródłem pokoju i niegasnącej nadziei, choć Kościół Święty, nasza Matka, przeżywa w dzisiejszych czasach tyle bolesnych zranień i doświadczeń, które nie omijają również nas, naszych Wspólnot i naszych Rodzin.

         Jezus Chrystus Zmartwychwstały, nasz Pan i Zbawiciel, niech nie skąpi swego światła, wszelkiej pomocy i błogosławieństwa, aby każdy dzień życia „z Nim, przez Niego i dla Niego”, przynosił obfity plon łaski i prawdziwego szczęścia.

         Matka Zbawiciela, Regina Coeli, która rozradowała się bardzo, „kiedy Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazał się Jej w chwale, aby Ją za mnóstwo boleści napełnić niebieską pociechą” – co, jako rodzina św. Franciszka Serafickiego, rozważamy tak często w 6. tajemnicy Koronki franciszkańskiej – niech wyprasza każdemu prawdziwą radość i napełnia serca niebiańską słodyczą.

Pozdrawiając serafickim „pokój i dobro” zapewniamy o modlitwie

i życzymy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w mocy Bożego Ducha

s. Klara Radczak z Siostrami

 

.